Майстерня плетіння солом’яних виробів

Найвище завдання будь-якої творчості –
знайти незвичайне в звичайному і звичайне у фантастичному

– Дідро

Солома – це стебла хлібних злаків пшениці, жита, ячменю, вівса, легкий і доступний матеріал для плетіння. Крихка і ламка, при замочуванні або розпарюванні солома стає пластичною та м’якою, придатною для формування складних форм з крутими вигинами. Природна краса соломи, її золотий колір та глянцева поверхня надають виробам унікального шарму та натуральної неповторності.
У побуті українці традиційно використовували вироби з соломи: сівачки – для посіву зернових культур, кошелі – для зберігання зерна, пекарські кошики, вулики, глечики та горщики – для зберігання сипучих продуктів. Також із соломи виробляли предмети одягу: брилі, чоловічі та жіночі капелюшки, домашні капці, солом’яні папучі, які взимку одягали на черевики для збереження тепла та захисту від снігу.
Споконвічно українці плели із соломи обереги. Найвідомішим хатнім оберегом нашого народу є солом’яний «павучок» – підвісна декоративна конструкція, яка завдяки легкості соломи є майже невагомою. Плели «павуків» напередодні Різдва, підвішували на ниточках до стелі, де вони крутилися, поверталися у різні боки, створювали враження живих істот і відганяли злих духів.

Ще одним солом’яним символом Різдва є Дідух. У прадавніх українців Дудух – це вшанування духу зерна. Традиційно його виготовляли з останнього снопа на полі. Дідух в оселі – це запорука нового врожаю, багатства та добробуту родини. Після закінчення різдвяних свят Дідух спалювали для того, щоб зима закінчилася і можна було розпочинати сільськогосподарські роботи і восени збирати новий врожай.
Сьогодні солома – це дуже популярний матеріал для виробів. Він екологічний, легкий у використанні. Соломоплетіння – цікаве хобі. Викладачі Майстерні плетіння допоможуть створити унікальні вироби своїми руками.
Наші завдання:

 • поглиблення знань з історії, культури, традицій та звичаїв українського народу;
 • розвиток творчих здібностей і таланту, уяви, спостережливості, відчуття пропорцій, художньо-образного сприйняття побаченого та його креативного відтворення у виробах;
 • ознайомлення з основами матеріалознавства, технологією та технікою виготовлення, конструювання та оздоблення плетених виробів різного призначення.
  Окрім цього, викладачі Майстерні плетіння солом’яних виробів навчать:
 • техніці «ткацтво»;
 • секретам зв’язування вузлів;
 • плетенню виробів по схемах;
 • конструюванню виробів на прикладах: коник, бичок, олень.
  На заняттях вихованці зможуть оволодіти складними, але цікавими і рідкісними техніками роботи з соломкою.
  Плести соломкою, це не просто творчість – це також поєднання геометрії і конструювання. Хто опановує працю з соломкою, тому краще зрозуміти точні науки.
  Плетення соломкою – це цікаво і пізнавально.

  Для дітей віком від 6 років!
  Приєднуйтесь до нас! Ми розвиваємо креативне і логічне мислення!

Фото нашого гуртка

керівник гуртка:

Лугова Зінаїда Іванівна

Розклад занять

Дні тижня Місце занять Молодша група
6-7 років
Середня група
8-10 років
Старша група
11-16 років
Пн. 215 каб 14:00-15:45 16:00-17:45 18:00-19:45
Пт. 215 каб 14:00-15:45 16:00-17:45 18:00-19:45
Сб. 215 каб 11:00-11:45